Arsenal izpadel iz FA pokala, Gabriel poslal svetnike naprej

Premier Liga 23. Jan 202115:18 > 19:24
REUTERS/Andrew Boyers

Southampton je v četrtem krogu FA pokala doma z 1:0 premagal Arsenal in se tako uvrstil v osmino finala tega tekmovanja.

Arsenal je bil v prvih 45 minutah slabši nasprotnik. Rezultat tega je bil tudi avtogol Brazilca Gabriela v 24. minuti. Po nekaj odbitkih je žogo poslal v lastno mrežo.

Menedžer Arsenala Mikel Arteta ob polčasu ni reagiral. V 58. minuti je nato vstopil Thomas Partey za njim pa še Bukayo Saka. Še približno 15 minut kasneje je vstopil Alexandre Lacazette, tudi to ni nič spremenilo.

Arsenal je bil v svojih napadih večinoma brez ideje, omembe vredna priložnost pa se je zgodila v 68. minuti, ko je sprožil Eddie Nketiah, a je strel ubranil rezervni vratar svetnikov Fraser Forster.

Southampton se bo v osmini finala pomeril proti Wolverhamptonu, ki je včeraj z minimalnih 1:0 na gostovanju izločil senzacijo letošnje izvedbe tega tekmovanja šestoligaša Chorley.