Arsenal se potaplja, Leicester sledi vodilnim

Nogomet 13. Dec 202022:49 0 komentarjev
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Arsenala so še enkrat več razočarali in na prvi tekmi pred svojimi navijači po več kot devetih mesecih na Emiratih v 12. krogu Premier lige klonili proti Burnleyu z 1:0. Leicester je na svoji zelenici premagal Brighton s 3:0.

Agonija topničarjev se nadaljuje – ekipa, ki jo vodi Mikel Arteta je zabeležila tretji zaporedni poraz. Brez zmage so od 1. novembra dalje, na zadnjih petih tekmah pa so osvojili zgolj 1 točko. S skupno 13 točkami so na 15. mestu lestvice. Burnley je na devetem mestu s štirimi točkami več.

Arsenal je imel na tekmi žogo v svoji posesti 65 odstotkov igralnega časa, v okvir gola poslal dvakrat več strelov kot nasprotnik (4:2), a vse to je bilo zaman tudi zaradi dejstva, da je bil v 58. minuti izključen Granit Xhaka. V 73. minuti pa je avtogol dosegel Pierre Emerick-Aubameyang.

Izjemno nervozni Xhaka je moral zaradi konflikta z več nogometaši Burnleya predčasno pod prho. Enega izmed njih je prijel za vrat in podrl na tla. Dovolj, da je moral zapustiti zelenico …

Topničarji bodo v sredo igrali proti Southamptonu, Burnley, ki je v Londonu slavil prvič v zgodovini pa bo igral proti Aston Villi.