Arsenal z zmago nad Leedsom splezal na 10. mesto

Premier Liga 14. Feb 202119:21 > 19:24 0 komentarjev

Nogometaši Arsenala so na domači zelenici s 4-2 porazili Leeds, novoprišleka v elitno angleško nogometno tekmovanje. S hat-trickom je zablestel Aubameyang.

Tekma je bila praktično odločena že po prvem polčasu, ko so se za hrbtom gostujočega vratarja znašle kar tri žoge, dvakrat je zadel Pierre Emerick Aubameyang. Napadalec gabonske reprezentance je v polno meril v 14. in 42. minuti (11-metrovka), rezultat odmora pa je v 45. minuti postavil Hector Bellerin.

Dokončne dvome o zmagovalcu je Arsenal razrešil že zelo hitro po vrnitvi na zelenico, saj je v 47. minuti mrežo zopet tresel Aubameyang ter topničarje popeljal do debele prednosti 4-0.

Leeds Utd. ni obupal, varovanci Marcela Bielse so zaigrali bolje in se dokopali do znižanja 4-2, v 58. minuti je zadel Pascal Struijk, deset minut kasneje se je gola razveselil še Helder Costa. Za kaj več je gostom zmanjkalo tako časa, kot moči.

Arsenal je z novo zmago skočil že na 10. mesto, potem ko je londonski klub (za svoje standarde) sezono začel katastrofalno. Topničarji sedaj za mesti, ki po koncu sezone vodijo v evropska tekmovanja, zaostajajo le za pet točk.

Leeds Utd. je s tekmo manj dve točki zadaj na enajstem mestu. V naslednjem krogu se bo Arsenal doma meril z vodilnim Cityem, medtem ko bo Leeds že v petek gostoval pri Wolves.