Klopp: Morali bi zmagati, Leicester je izenačil iz “ofsajda”

Premier Liga 13. Feb 202118:28 0 komentarjev
Jurgen Klopp
John Walton - Pool//Getty Images

Trener Jurgen Klopp meni, da je njegova ekipa na King Powerju izgubila zaradi sodniške napake.

Leicester City je na domačem terenu s 3:1 premagal Liverpool. Redsi so povedli v 67. minuti, lisice pa so med 79. in 85. minuto dosegle kar 3 gole.

Morali bi zmagati. Igrali smo dober nogomet in dominirali. Dosegli smo gol, lahko pa bi v mrežo nasprotnika pospravili še kakšno žogo. Vse je teklo kot po maslu, nato pa tisti sporen gol iz prostega strela. To je bila prelomna točka na tekmi, a po mojem mnenju je Leicester dosegel gol iz prepovedanega položaja,” je dejal Jurgen Klopp.

“Pri drugem golu je prišlo do šuma v komunikaciji. V takšnih situacijah bi morali komunicirati, jaz pa nisem slišal nobenega krika,” je dejal nemški strateg in s tem posredno za prejeti gol okrivil Alissona ter stopil v bran mlademu debitantu Kabaku.

“Pri tretjem zadetku smo jim pustili preveč prostora. Posledica teh napak je bilo pomanjkanje osredotočenosti. 75 minut smo dominirali, nato pa smo izrazito padli,” je za konec dejal trener Liverpoola.

Redsi so izgubili na tretji zaporedni prvenstveni tekmi. Ekipa iz Anfielda je trenutno na 4. mestu, povsem brez možnosti, da ubrani naslov, saj ima vodilni City 10 točk prednosti in 2 tekmi manj od Liverpoola.

Časa za objokovanje ne bo, saj Kloppovo četo že v torek čaka obračun v Budimpešti, kjer jo bo v okviru osmine finala Lige prvakov “gostil” RB Leipzig.