Leicester zmagal in skočil na 2. mesto!

Premier Liga 6. Mar 202123:07 0 komentarjev
Alex Pantling/Getty Images

Nogometaši Leicestra so na tekmi 27. kroga Premier lige, kljub slabi igri, prišli do zelo pomebne zmage na AMEXu. Lisice so z 2:1 premagale Brighton in tako prišle do jubilejne 10. gostujoče prvenstvene zmage v tej sezoni.

V prvem polčasu so nogometaši Brightona delovali precej bolje od zdesetkanega Leicestra, ki v igri ni imel nobenih idej. Gostitelji so povedli v 10. minuti srečanja, ko je odlično globinsko podajo Maupeya realiziral Adam Lallana, ki je tako dosegel prvenec v tej sezoni.

Lisice si do konca prvega dela igre niso uspele pripraviti niti ene priložnosti.

V 2. delu igre so varovanci Rodgersa zaigrali bistveno bolje, tudi domači pa niso več držali izrazite osredotočenosti pri branjenju. V 62. minuti je Tielemans s sijajno podajo presekal obrambo Brightona in Iheanacha poslal iz oči v oči s Sanchezom. Nigerijec je ohranil mirne živce in tako zadel na drugi zaporedni tekmi.

V 87. minuti si je domači vratar ob nasprotnikovi izvedbi kota privoščil hudo napako. Robert Sanchez je napačno ocenil let žoge po predložku Albrightona. Španec je po izletu iz vrat zgrešil žogo in tem Amarteyu omogočil, da je na oddaljenejši vratnici žogo pospravil v prazno mrežo in tako dosegel prvenec v tej sezoni.

Leicester je tako prišel do 16. prvenstvene zmage v tej sezoni, 10. na gostovanjih in tako z 2. mesta izrinil Manchester United.