Manchester United izločil Liverpool iz FA pokala

Premier Liga 24. Jan 202120:09 > 20:10 0 komentarjev
Michael Regan/Getty Images

Rdeči vragi so na Old Traffordu s 3:2 premagali Liverpool in se tako uvrstili v osmino finala najstarejšega klubskega tekmovanja na svetu.

Varovanci Jurgena Kloppa tonejo vse nižje in nižje. Redsi na zadnjih petih prvenstvenih tekmah ne poznajo zmage, sedaj pa so izpadli še iz FA pokala.

Ekipa iz mesta Beatlov je sicer tekmo bolje odprla. V 18. minuti je Roberto Firmino imenitno zaposlil Salaha, ki se je znašel sam pred vrati Deana Hendrsona. Egipčan je ohranil trezno glavo in in agleškega vratarja posušil s “spodbodačo”.

Rdeči vragi so izenačili le 8 minut kasneje. Z izjemno podajo čez pol igrišča se je izkazal Rashford, ki je našel Greenwooda, slednji pa je pred vrati Alissona znova dokazal, da gre za enega izmed najboljših “finišerjev” na svetu.

Na začetku 2. polčasa sta Greenwood in Rashford zamenjala vlogi. 23-letni napadalec se je po podaji Greenwooda znašel sam pred vrati Alissona in žogo plasiral mimo njega.

Liverpool je do izenačenja prišel v 58. minuti, ko je znova udarila naveza Firmino-Salah.

Ole Gunnar Solskjaer je v 66. minuti v ogenj poslal Bruna Fernandesa in to se je gostiteljem hitro obrestovalo. Dobrih 10 minut pred koncem rednega dela je Portugalec na robu kazenskega prostora iztržil prosti strel in ga nato tudi uspešno izvedel. Fernandes je streljal v vratarjev kot in presenetil Deana Hendersona.

V izdihljajih tekme bi se lahko med strelce vpisal še Cavani, a je Urugvajcu veselje preprečila vratnica.

Tekma se je končala z rezultatom 3:2 v korist rdečih vragov.