Pep: Ruben Dias je za nas to, kar je bil Virgil za Liverpool

Nogomet 3. Feb 202111:58 0 komentarjev
Catherine Ivill/Getty Images

Menedžer Manchester Cityja Pep Guardiola se je pred tekmo z Burnleyjem razgovoril o obrambi svoje ekipe in izpostavil sijajne predstave portugalskega štoperja Rubena Diasa. Španski strateg je navdušen nad profesionalnostjo nekdanjega igralca Benfice.

Ruben Dias je City okrepil lani septembra, ko je portugalski velikan zanj dobil kar 68 milijonov evrov odškodnine. Sinjemodri so v tej sezoni v obrambi odlični, saj so na 32 tekmah v vseh tekmovanjih prejeli samo 17 golov, kar 20-krat pa so ohranili mrežo nedotaknjeno. Na odlično statistiko vpliva tudi prihod Diasa, ki igra v izjemni formi.

Absolutno lahko njegov efekt primerjamo z efektom, ki ga je imel Virgil van Dijk na obrambo Liverpoola. Do zdaj se je pri nas odlično znašel. Ima sijajno mentaliteto, gre za fanta, ki je 24 ur na dan predan nogometu. Na vsak korak v svojem dnevu je pozoren. Tudi ko je doma in ko je čas za počitek. Vse podredi temu, da je pripravljen za vsako tekmo. Zato je tako uspešen,” je razkril Guardiola in dodal:

Ima kvaliteto, da soigralce dvigne na višji nivo. Spominja me na Erica Garcio, ker 90 minut stalno komunicira in usmerja druge. Upam, da se bodo Stones, Laporte in Ake od njega veliko naučili.

Manchester City je s 44 točkami in dvema tekmama manj kot mestni tekmec United vodilna ekipa Premier lige. Drevi se bo pomeril z Burnleyjem. Tekma je na sporedu ob 19. uri s prenosom na Sportklubu 1.

Tekme Premier lige lahko spremljate samo na Sportklubu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!