Pogba pred tekmo leta: Čaka nas izjemen derbi

Nogomet 13. Jan 202111:36 0 komentarjev
Ian MacNicol/Getty Images
Foto: Ian MacNicol/Getty Images

Nedeljski angleški derbi med Liverpoolom in Manchester Unitedom bo po dolgih letih takšen, kot smo ga bili vajeni. Ekipi sta na vrhu lestvice, predvsem rdeči vragi pa so tisti, ki so v zadnjih mesecih zares napredovali.

Manchester United bo po torkovi zmagi proti Burnleyju na Anfield prišel kot vodilna ekipa lige. Eni in drugi se zavedajo, da je potrebno biti v napovedih pred derbijem previden, vsekakor pa se pri rdečih vragih zavedajo, da bi morebiten uspeh proti večnemu tekmecu zagotovil lepo prednost šestih točk. S tem bi zasedba Oleja Gunnarja Solskjaerja dokončno potrdila, da je veličina Manchester Uniteda nazaj.

Na začetku te sezone je sicer malokdo verjel, da je United zmožen česa podobnega. Še konec novembra so se navijači rdečih vragov po porazu proti Arsenalu spraševali, če ni napočil čas za zamenjavo na klopi. Vsi so bili prepričani, da je United izpadel iz bitke za prvaka in da je menjava na klopi le še vprašanje časa.

Manchester United v zadnjem letu blesti na gostovanjih

Po omenjenem porazu proti Arsenalu je Manchester United nanizal kar 9 zmag in vpisal še dva remija, najbolj pa navdušuje predvsem na gostovanjih. Klub z Old Trafforda je v gosteh na zadnjih 15 tekmah kar 12-krat zmagal, nazadnje pa v gosteh izgubil pred letom dni na igrišču, kjer bo to nedeljo odigral enega izmed najbolj pričakovanih derbijev z Liverpoolom v zadnjih sezonah.

Pred nami je tekma, v kateri bomo uživali vsi. Čaka nas izjemen derbi in zdaj se moramo nanj dobro pripraviti. Vedeli smo, da bi v primeru zmage v Burnleyju tekmo na Anfieldu pričakali kot vodilni na lestvici. Moramo ohraniti mirno kri, zavedamo pa se, da prihaja velik trenutek,” je v torek razlagal junak zmage proti Burnleyju Paul Pogba.

Manchester United se je sinoči prvič po sezoni 2012/13, ko je klub vodil še Sir Alex Ferguson povzpel na prvo mesto v Premier ligi. Lahko rdeči vragi tam ostanejo do konca sezone?

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!