Salah z bele točke neprepričljivim redsom prinesel točko

Nogomet 13. Dec 202019:32 > 21:32 0 komentarjev
Neil Hall - Pool/Getty Images

Nogometaši Fulhama in Liverpoola so na tekmi 12. kroga angleške Premier lige odigrali neodločeno (1:1).

Liverpool ima tako po 12 odigranih tekmah enako število točk kot vodilni Tottenham (25). Fulham pa je prišel do svoje devete točke in se trenutno nahaja na 17. mestu.

Fulham je bil v prvem polčasu precej boljši od aktualnega angleškega prvaka, eno izmed lepih priložnosti pa je v 25. minuti izkoristil Bobby Reid. Asistiral mu je 27-letni Jamajčan Ademola Lookman, vratar Alisson pa se pri odličnem strelu ni niti premaknil. Gostje so imeli v prvem polčasu najlepšo priložnost v 44. minuti pred Mohameda Salaha, a je napadalec Liverpoola streljal blizu leve vratnice Areole.

Po pričakovanjih je bila ekipa iz Anfielda v drugem polčasu precej boljši nasprotnik, a je do točke prišla prek enajstmetrovke.

Wijnaldum je izvedel prosti strel, žoga je v živem zidu zadela Kamaraja in za sodnika Marrinerja ni bilo dileme. Salah je prevzel odgovornost, Areola je bil na žogi, a mu ni uspelo preprečiti 10 gola egiptovskega reprezentanta v letošnji sezoni.

Pred zadetkom za izenačenje je imel v 61. minuti veliko priložnost Henderson, a je čuvaj mreže Fulhama njegovo namero prebral in žogo poslal v kot. Domači vratar je prav tako v 84. minuti zaustavil poizkus Curtisa Jonesa.

V sredo bo Liverpool na derbiju gostil Tottenham, Fulham pa bo v Londonu igral proti Brightonu.