City melje naprej – 20. zaporedna zmaga

Premier Liga 27. Feb 20218:46 > 15:48 0 komentarjev
Manchester City
Clive Brunskill/Getty Images

Manchester City je na uvodni tekmi 26. kroga Premier lige z 2:1 odpravil West Ham in prišel do 20. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih.

V 30. minuti je Ruben Dias poskrbel za vodstvo Manchester Cityja po podaji Kevina De Bruyna. West Ham je izenačil dve minuti pred koncem prvega polčasa, ko je po podaji Jesseja Lingarda zadel Michail Antonio. Pred zadetkom gostov je prišlo do napake v domači vrsti na sredini igrišča, sicer pa je bil to šele tretji prejeti gol mešanov na Etihadu na zadnjih 15 tekmah.

City je znova povedel v drugem polčasu. Po podaji Riyada Mahreza je v polno meril John Stones. Za West Ham je imel tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom lepo priložnost za točko, vendar Issa Diop pri strelu z glavo ni bil dovolj natančen.

Za sinje-modre je bila to 14. zaporedna zmaga v Premier ligi, s čimer je ekipa Pepa Guardiola še korak bližje naslovu prvaka. Že v torek City čaka nov obračun proti Wolverhamptonu, naslednji konec tedna pa veliki mestni derbi proti Manchester Unitedu.

Ob 16:00 se bosta z neposrednim prenosom na SK 3 pomerila WBA in Brighton, ob 18:30 se vračamo nazaj na enko, ko bo Leeds United gostil Aston Villa, v večernem terminu ob 21:00 pa se bosta srečala Newcastle United in Wolverhampton.