Villa lahko tudi z 10., Fulham do točke proti Southamptonu

Nogomet 26. Dec 202018:46 > 19:23 0 komentarjev
Shaun Botterill/Getty Images

Nogometaši Aston Ville so na svoji zelenici v 15. krogu Premier lige s 3:0 premagali Crystal Palace. Fulham je doma na tekmi brez golov remiziral proti Southamptonu.

Villa je navkljub izključitvi Tyrona Mingsa v 45. minuti in dejstva, da so celoten drugi polčas igrali z nogometašem manj vendarle prišla do zmage v Birminghamu.

Ne glede na to, da so imeli nogometaša manj so v drugem polčasu uspeli doseči še dva gola in orlom zadati še en prepričljiv poraz potem, ko so prejšnji teden izgubili proti Liverpoolu (0:7).

Ekipa Deana Smitha je do vodilnega gola prišla v 5. minuti potem, ko je zadetek dosegel Bertrand Traore. Do odmora so imeli domači še nekaj priložnosti nato pa je ob koncu prvega polčasa Mings v razmiku zgolj petih minut dvakrat prejel rumeni karton in svoje soigralce pustil na cedilu.

Na koncu se je izkazalo, da Ville to ni zmotilo. Še vedno so igrali na visoki ravni, se organizirano branili in čakali na svoje priložnosti iz protinapadov. Takšna igra jim je na koncu tudi prinesla zmago.

Drugi gol na tekmi je padel v 66. minuti potem, ko je odbitek v mrežo pospravil Kortney Hause. V 76. minuti pa je končnih 3:0 z zares lepim zadetkom postavil Anwar El Ghazi.

Aston Villa je na šestem mestu s 25 točkami. V naslednjem krogu pa bodo gostovali pri Chelseaju. Crystal Palace je na 13. mestu in ima 18 točk. V naslednjem krogu jih čaka Leicester.

Justin Setterfield/Getty Images

Dvoboj med Fulhamom in Southamptonom ni prinesel golov saj sta bila oba zaradi prepovedanega položaja gostov razveljavljena. Prvi je bil razveljavljen v 75. minuti, ko je bil sicer natančen Shane Long, drugi pa v 85., ko je bil strelec Theo Walcott.

Gostje so bili sicer boljši nasprotnik in lahko obžalujejo, da so osvojili zgolj točko. V 27. minuti je izjemen prosti strel Jamesa Ward-Prowsa fantastično ubranil Alphonse Areola. Na podoben način je Francoz ubranil tudi poizkus Longa v 68. minuti.

Southampton je na osmem mestu s 25 točkami. V naslednjem krogu ga čaka West Ham. Fulham je na 18. mestu z 11 točkami. V naslednjem krogu pa bodo igrali proti Tottenhamu.