Napoliju prepovedana pot v Torino. Kaj sedaj?

Serie A 3. Okt 202020:41 > 20:44
REUTERS/Alberto Lingria

Nogometašem Napolija je prepovedana pot v Torino, saj se je v ekipi Gennara Gattusa namnožil novi koronavirus. Okužena sta 2 igralca in številni člani osebja.

V taboru Genoe so potrdili, da imajo 22 potrjenih primerov okužb s koronavirusom. Od tega ima Covid-19 17 nogometašev.

Genoa je prejšnji teden igrala z Napolijem in kot kaže je virus vstopil tudi v slačilnico Neapeljčanov. Na testu sta bila pozitivna Zielinski in Elmas. Poleg tega ima Covi-19 tudi nekaj članov klubskega osebja.

Zaradi nevarne epidemiološke slike je lokalna zdravstvena uprava Napoliju sporočila, naj ne odpotuje v Torino, kjer bi danes modri morali imeti tekmo z Juventusom.

Odhod z letalom v Torino bi bil ob trenutnem stanju, ki vlada v ekipi, proti pravilom zdravstva, saj se lahko simptomi pri igralcih, ki so bili na testu negativni, pokažejo šele v naslednjih dneh.

Vodstvo Serie A je sicer sporočilo, da se tekme morejo odigrati, v kolikor ima ekipa na voljo najmanj 13 igralcev med katerimi je tudi vratar.

Budući da Napolijev izbor nije da propusti duel sa Juventusom, već odluka lokalnih zdravstevnih vlasti, klub iz Napulja može da se pozove da je to izvan njihove kontrole. Meč u Torinu još nije otkazan jer bi fudbaleri Napolija teoretski mogli da obave testiranje i polete za Torino u nedelju ujutro, međutim, takav scenario je malo verovatan.

Inače, danas je u Seriji C otkazana utakmica između Potence i Palerma jer su lokalne zdravstvene vlasti zabranile putovanje.

Jedno je izvesno, očiglednije je da će nedostatak jasnog i potvrđenog protokola Serije A za rešavanje slučajeva COVID-19 stvoriti zabunu i kontroverzu.