Roma zaustavila neverjetno serijo AC Milana

Serie A 26. Okt 202022:39 > 22:44
Marco Luzzani/Getty Images

Na zadnji tekmi 5. kroga Serie A je AC Milan gostil Romo, ki je na San Siru prišla do velike točke (3:3) in prekinila sijajno serijo rossonerov, ki so pred tem dobili kar šest zaporednih tekem v italijanski ligi.

Milan je tudi derbi z Romo začel sijajno, znova pa je bil razpoložen zimzeleni Zlatan Ibrahimović, ki je tokrat zadel že po dobrih dveh minutah. Švedski golgeter je izkoristil odlično podajo Rafaela Leaota in izkoristil napako Kumbullaja. Roma je prvič zapretila 12 minut zatem in takoj izenačila. Tatarusanu ni uspel zaustaviti poskusa Edina Džeka. Izid polčasa je bil 1:1.

Drugi polčas se je začel kot prvi – z golom Milana na samem uvodu. V 47. minuti je Leao prodrl in na pladnju serviral gol Saelemaekersu. Ko se je že zdelo, da bi AC Milan brez težav dobil derbi, pa je na sceno stopil sodnik Giacomelli. Najprej je v 71. minuti po duelu Bennacerja in Pedra dosodil kontroverzno 11-metrovko, po kateri so gostje znova izenačili. V 79. minuti je Giacomelli znova pokazal na belo piko, tokrat za AC Milan. Znova je delovalo, da je odločitev prestroga, gostitelji pa so vnovčili “darilo” in prek Ibrahimovića povedli s 3:2.

Tudi to ni bilo dovolj za zmago domačih, saj je Roma 84. minuti po kotu prišla do velike točke, junak Rimljanov pa je bil Kumbulla, ki se je tako oddolžil za napako pri prvem golu.

Milan je s 13 točkami ostal prva ekipa Serie A, Roma pa je na osmem mestu z osmimi točkami poravnana z Verono.