Laziu rimski derbi, debi Jana Mlakarja

Serie A 30. Apr 201716:36 > 17:01
Getty Images/Marco Rosi

V 34. krogu italijanske Serie A Milan ni uspel premagati Crotoneja, pri kateremu je Andrej Kotnik sedel na klopi, do velike zmage pa se je na mestnem derbiju dokopal Lazio, ki je premagal Romo.

Prvi polčas tekme kroga se je sicer končal z neodločenim rezultatom 1:1. Keita je Lazio že v 12. minuti popeljal v vodstvo, Daniele De Rossi  pa je tik pred koncem prvega dela izenačil z najstrožje kazni.

Srbski branilec Dušan Basta je sinje modre že v peti minuti nadaljevanja popeljal v novo vodstvo, ki ga je s svojim drugim zadetkom v 85. minuti povišal Keita. Da poti nazaj za Romo več ni, je bilo jasno dve minuti pred koncem, ko je rdeči karton prejel Rüdiger.

Roma ostaja na drugem mestu, pred Napolijem ima ob tekmi več štiri točke prednosti, Lazio pa se je utrdil na četrtem mestu.

Fiorentina je nekoliko presenetljivo izgubila proti Palermu (0:2), na tekmi pa smo videli kar tri slovenske igralce. Siniša Anđelković je standarden član Palermove obrambe, Josip Iličić pa je v dresu Fiorentine odigral 70. minut, ko ga je zamenjal vsega 18-letni Jan Mlakar. Za mladega Ljubljančana je bil to debi v Serie A.

Milan v gosteh ni uspel premagati Crotoneja (1:1). Valter Birsa je poskrbel za zmago Chieva nad Genovo,Miha Zajc pa tudi tokrat ni dobil priložnosti v dresu Empolija proti Sassuolu (1:3).