UEFA naj bi pripravljala hudo kazen za Milan

Serie A 23. Jun 201812:30 > 12:40
Claudio Villa, Getty Images Sport

Disciplinska komisija Evropske nogometne zveze (UEFA) bo Milanu zaradi nespoštovanja finančnega fair-playja izrekla hudo kazen.

Po poročanju Gazzette so pred rossoneri črni dnevi. Klub naj bi bil izločen iz evropskih tekmovanj, plačati pa bo moral tudi 30 milijonov evrov kazni.

V klubu naj bi vladal kaos, o slabem vodenju italijanskega velikana s strani kitajskih lastnikov, pa se prav tako šušlja že več mesecev. Omenjena kazen bi lahko pomenila tudi konec izredno neuspešne ere pod vodstvom Li Yonghonga.

Milan je v pretekli sezoni v Serie A osvojil šesto mesto, tudi solidne predstave zasedbe, ki jo vodi Gennaro Gattuso, pa niso bile dovolj, da bi bila uprava kluba zadovoljna.

Yonghong je v petek zamudil zadnji rok za zagotovitev 32 milijonov evrov, zato se v ozadju že pojavljajo morebitni novi kupci.

Rossonerom že drugič v klubski zgodovini grozi, da jih bo UEFA izključila iz svojih tekmovanj. Zadnjič jim je evropska zveza grozila leta 2006, ko je bila v ospredju afera z nameščanjem rezultatov, a takrat do dejanske kazni ni prišlo.