Serie A: Juve že zmaguje, Milan prizemljen

Serie A 26. Okt 201622:42 > 22:45

Italijansko prvenstvo je tokrat postreglo s krogom sredi tedna. Juventus je hitro pozabil na poraz proti Milanu in gladko zmagal, rossonere pa je prizemljila Genoa. Zmagala sta tudi Roma in Napoli.

Getty Images/Tullio M. Puglia

Juventus po zanesljivi zmagi nad Sampdorio (4:1) ostaja na čelu razpredelnice. Dvakrat je z glavo zadel Giorgio Chiellini, gole za Staro damo pa sta dosegla še Miralem Pjanić in Mario Mandžukić. Črne minute Torinčanov na začetku drugega polčasa so gostje izkoristili v 57 minuti, ko je častni gol za Sampdorio dosegel Patrick Schick.

Juventus ima še vedno dve točki prednosti pred Romo, ki je preživela zahtevno gostovanje pri Sassuolu (1:3). Gostitelji so povedli v 12. minuti, ko je z glavo zadel Paolo Cannavaro, v drugem polčasu pa smo videli preobrat v režiji Edina Džeka. Bosanski napadalec je v 57. minuti po lepi podaji Mohameda Salaha izenačil, v 76. minuti pa realiziral še enajstmetrovko in popeljal goste v vodstvo. Zmago je potrdil Radja Nainggolan po izjemnem prodoru Stephana El Shaarawyja po levi strani.

Visokoleteči Milan je s kar 3:0 izgubil proti Genoi. Gostitelji so povedli že v 11. minuti, ko je zadel mladi srbski reprezentant Nikola Ninković. Upi na preobrat so splahneli v 56. minuti, ko je bil zaradi grobega prekrška pri Milanu izključen Gabriel Paletta. Do konca smo videli še avtogol Juraja Kucke, končni izid pa je v 86. minuti postail Leonardo Pavoletti. Genoa je prekinila niz šestih tekem neporaženosti Milana, a trenerja Montelle visok poraz ni preveč prizadel.

Inter Samirja Handanovića je prišel do pomembne zmage proti Torinu, Valter Birsa je odigral 62 minut pri remiju Chieva, Josip Iličić pa je bil ob remiju Fiorentine na igrišču vso tekmo. Edino “slovensko” zmago je dosegel Jasmin Kurtić, ki je s svojo Atalanto premagal Pescaro.

Zadnjo tekmo kroga bosta danes ob 20:45 odigrala Palermo in Udinese.

Serie A, 10. krog:

GENOA – MILAN 3:0 (1:0)
Ninković 11., Kucka 80./ag, Pavoletti 86.
RK: Paletta 56./Milan

CHIEVO – BOLOGNA 1:1 (0:0)
Mbaye 70./ag; Pulgar 52.
Birsa je igral od 62. minute, Cesar (oba Chievo) je poškodovan.

INTER – TORINO 2:1 (1:0)
Icardi 35., 88.; Belotti 63.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

JUVENTUS
– SAMPDORIA 4:1 (2:0)
Mandžukić 4., Chiellini 9., 87., Pjanić 65.; Schick 57.
Krajnc (Sampdoria) je bil na klopi.

LAZIO – CAGLIARI 4:1 (3:0)
Keita 6., Immobile 23./11-m, 28., Anderson 79.; Wallace 87./ag
Borriello (Cagliari) je v 61. minuti zapravil 11-m.

NAPOLI – EMPOLI 2:0 (0:0)
Mertens 51., Chiriches 81.

PESCARA – ATALANTA 0:1 (0:0)
Caldara 60.
Kurtić (Atalanta) je igral vso tekmo.

SASSUOLO – ROMA 1:3 (1:0)
P. Cannavaro 12.; Džeko 57., 76./11-m, Nainggolan 78.

FIORENTINA – CROTONE 1:1 (0:1)
Astori 85.; Falcinelli 24.
Iličić (Fiorentina) je igral vso tekmo.

Četrtek ob 20.45:
PALERMO – UDINESE

Visokoleteče nogometaše Milana je po sobotni zmagi nad Juventusom hitro prizemljila Genoa, ki je na na uvodni tekmi 10. kroga Serie A odpravila rdeče-črne s 3:0.