Mandžukić zapušča Juventus in odhaja v … Katar

Serie A 16. Sep 201911:07 > 11:14
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Mario Mandžukić bo po koncu prestopnega roka zapustil Juventus in kariero nadaljeval v moštvu srbskega strokovanjaka Slaviše Jokanovića.

Juventus, aktualni italijanski nogometni prvak, je hrvaškega napadalca Maria Mandžukića v poletnem prestopnem roku skušal prodati in ga ponujal ostalim klubom, Mandžukić pa je želel prestopiti v Bayern iz Münchna, a je njegova želja ostala neuslišana.

Madžukić je pri Bayernu želel sodelovati s svojim rojakom in glavnim trenerjem Nikom Kovačem, ki je pravtako želel svojega rojaka pripeljati v svoje moštvo, a uprava bavarskega velikana ni želela niti razmisliti o tem.

Kot poročajo italijanski mediji, bo hrvaški igralec svojo kariero nadaljeval v Katarju, kjer bo igral za moštvo Al-Gharafa, ki ga vodi srbski strokovnjak Slaviša Jokanović.

Mandžukića so vabili tudi številni klubi iz lige MLS, a Hrvat v ZDA ni želel oditi.

Reprezentant Hrvaške bo v novem klubu zaslužil šest milijonov evrov letno, takšno plačo je imel že pri Juventusu.