Fiorentina v 1/4 z igralcem manj, gol Iličiča premalo

Serie A 15. Jan 202016:56 > 17:04
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Fiorentina je v osmini finala italijanskega pokala izločila Atalanto in se z rezultatom 2:1 uvrstila v četrtfinale. Edini gol za Atalanto je zabil Josip Iličič.

Fiorentina je pred domačimi gledalci zelo hitro povedla. V 11. minuti je na svoji drugi tekmi za vijoličaste zabil Patrick Cutrone, do nedavnega še član Wolverhamptona.

Slovenski reprezentant Josip Iličič je tekmo začel na klopi, zaradi zaostanka je v igro vstopil takoj na začetku drugega polčasa. V  67. minuti pa se je že vpisal med strelce in poskrbel za izenačenje.

Samo nekaj trenutkov po izenačenju je bila Atalanta v še lepši prednosti, saj je pri domačih drugi rumeni karton na tekmi prejel German Pezzella in predčasno končal s tekmo.

A igralca več na igrišču gostje niso znali izkoristiti, so pa zato domači poskrbeli za šok in zmago v 84. minuti, ko je zadel Pol Lirola in Fiorentino popeljal v četrtfinale.