Juve podaljšal agonijo SPAL-a, CR v središču pozornosti

Serie A 22. Feb 202020:01 > 20:03
Pier Marco Tacca/Getty Images

Juventus je v 25. krogu Serie A na gostovanju z 2:1 odpravil SPAL. Cristiano Ronaldo je odigral tisočo uradno tekmo v karieri in se, seveda, vpisal med strelce.

Stara dama je do zmage prišla z zadetkoma Cristiana Ronalda in Aaron Ramseyja, medtem ko je Andrea Petagna iz najstrožje kazni ublažil poraz domačih na stadionu Paolo Mazza.

Tekmo je zanamoval Cristiano Ronaldo, ki je na svoji tisoči uradni tekmi v karieri dosegel 725. gol. Portugalec se je hkrati še enajstič zapored vpisal med strelce na tekmi Serie A, s čimer se je izenačil s Fabiom Quagliarello (lani za Sampdorio) in Gabrielom Batistuto (leta 1994 za Fiorentino).

Ronaldo je prvič zadel že v peti minuti, vendar je sodnik s pomočjo VAR-a zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. V 39. minuti je bilo vse čisto. Juan Cuadrado je iz desne strani poslal pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Ronaldo.

Gostje so prednost podvojili v 60. minuti. Paulo Dybala je z globinsko podajo našel Aarona Ramseyja, ki je za 2:0 mojstrsko spodkopal žogo prek domačega vratarja Etrita Berisho. Častni zadetek za SPAL je šest minut kasneje iz najstrožje kazni dosegel Andrea Petagna, vseeno pa zmaga Juventusa nikoli ni bila zared pod vprašajem. Cristiano Ronaldo je v 85. minuti iz prostega strela zadel še prečko.

Juventus ima na vrhu lestvice 60 točk, štiri več od Lazija in šest od Interja (oba s tekmo manj). SPAL po petem zaporednem porazu ostaja prikovan na dno s samo 15 točkami.

Fiorentina in Milan sta se razšla brez zmagovalca (1:1). Za nekdanje evropske prvake je zadel Ante Rebić, za delitev točk pa je z natančno izvedeno najstrožjo kaznijo poskrbel Erick Pulgar. Zlatan Ibrahimović je v 34. minuti zadel za vodstvo Milana, vendar so sodniki s pomočjo VAR-a razveljavili zadetek, saj je bil pred tem storjen prekršek.