Nadaljuje se Serie A: Birsa do zmage, Kurtić do remija

Serie A 20. Jun 202021:39 > 23:50
Valerio Pennicino/Getty Images

Na prvi tekmi v italijanski Serie A po trimesečnem premoru so na Olimpijskem stadionu v Torinu "biki" remizirali proti Parmi z rezultatom 1:1 čeprav bo imeli v drugem polčasu na voljo enajstmetrovko, ki bi jim prinesla vse tri točke.

Domači so v vodstvo prišli v 15. minuti, ko je zadetek dosegel Nicolas N’Koulou. Za izenačenje je v 31. minuti poskrbel Juraj Kucka

Torino je imel priložnost, da bi prišel do vseh treh točk toda Andrea Belotti v 48. minuti ni izkoristil enajstmetrovke.

Za Parmo je Jasmin Kurtić odigral vseh 90. minut.

Verona je na svojem stadionu z 2:1 premagal Cagliari, vsi goli pa so bili doseženi v prvem polčasu.

Samuel Di Carmine je domače popeljal v vodstvo z 1:0 v 14. minuti. Nov zadetek Italijana in vodstvo z 2:0 je sledilo v 26. minuti. Končnih 2:1 je v 43. minuti postavil Giovanni Simeone. Pred tem je domača zasedba v 35. minuti ostala brez izključenega Fabija Borinija

Tudi gostje pa so tekmo končali z desetimi nogometaši. V 70. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona na tekmi izključen Luca Cigarini. Valter Birsa je za Cagliari vstopil v drugem polčasu, ko je zamenjal Gastona Pereiro.

Verona je na sedmem mestu z 38 točkami in točko zaostanka za Napolijem, medtem ko je Cagliari na 12. mestu in ima pred cono izpada 7 točk prednosti.