Milan v 18 minutah potopil Juventus

Serie A 7. Jul 202023:40 > 23:45
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Derbi 31. kroga Serie A je bil spektakularen. Juventus je vodil že z 2:0, a je Milanu uspelo zrežirati popoln preobrat. Rossoneri so slavili s 4:2.

V prvem polčasu sta bili ekipi enakovredni, zadetkov pa nismo videli.

Takoj na začetku 2. polčasa je verjetno najlepši zadetek v karieri dosegel Adrien Rabiot. Francoz je žogo u šprintu povedel s svoje polovice proti vratom nasprotnika in z 20 metrov s pravo bombo snel pajčevino iz nasprotnega levega zgornjega kota.

Le nekaj minut kasneje je zmedo v obrambi Milana izkoristil Cristiano Ronaldo in premagal Donnarummo. Izgledalo je, da so rossoneri na kolenih.

Nato je sledilo najslabših 30 minut Juventusa v sezoni. V 62. minuti je kazenski strel uspešno izvedel Ibrahimović in prepolovil vodstvo stare dame. V 66. minuti so gostitelji prišli do izenačenja. Branilci Juventusa so si bili v napoto, kar je z lepim prodorom izkoristil Kessie. Nov šok za Juve je sledil le minuto kasneje, ko je Szczesniya presenetil Leao in Milan popeljal v vodstvo. Poljski vratar bi moral bolje posredovati.

Zadnji žebelj v krsto je ekipi iz Torina v 80. minuti zabil Ante Rebić. Krivec za zadetek je bil Danilo, ki je izgubil žogo v nevarni coni.

Dvoboj na San Siru se je končal z rezultatom 4:2.

Navijači Juventusa so lahko vseeno mirni, kajti njihov najbližji zasledovalec je danes izgubil. Laziu je spodrsnilo proti Lecceju. Stara dama tako ohranja debelih 7 točk prednosti.

Milan je prehitel Napoli in Romo ter se zavihtel na 5. mesto.