Ronaldo za zgodovino, Juve blizu naslova

Serie A 20. Jul 202023:32 > 23:32
Getty Images/Valerio Pennicino

Nogometaši Juventusa so v 34. krogu Serie A premagali Lazio z 2:1 (0:0) in tako naredili velik korak proti naslovu saj so trenutno pri 80 točkah, kar je osem več kot drugouvrščeni Inter. Lazio je z 69 točkami na četrtem mestu lestvice.

Odločitev je padla v zgodnjem delu drugega polčasa v razmiku treh minut. Mož odločitve pa je bil Cristiano Ronaldo. V 51. minuti je Portugalec izkoristil enajstmetrovko potem, ko je v kazenskem prostoru z roko igral Bastos. Tri minute kasneje pa je nerazumljivo napako storil Luiz Felipe in pravzaprav celotne ekipa Lazia. Žogo so izgubili na sredini igrišča – Dybala in Ronaldo sta šla sama proti vratom, Portugalec pa je žogo po podaji soigralca pospravil v mrežo.

Cristiano Ronaldo je tako postal prvi nogometaš, ki je v Premier ligi, La Ligi in Serie A dosegel vsaj 50 golov in postal šele tretji igralec v zgodovini Juventusa, ki je dosegel 30 golov in več po Feliceju Boreli (1933/34) in Johnu Hansnu (1951/52).

Tudi prvi polčas je bil zanimiv glede na to, da sta obe moštvi stresli vratnico. V 11. minuti Sandro za Juventus in v 44. minuti Immobile za Lazio.

To je bilo že 14. v zadnjih dveh sezonah, da je napadalec Lazia stresel okvir gola. Toda do konca tekme se je vendarle vpisal med strelce. Uspešno je realiziral enajstmetrovko v 83. minuti. Zakrivil pa jo je Leonardo Bonucci. S tem je Immobile prišel do 30. gola v letošnji sezoni. Toda Juve do konca ni imel težav z branjenjem prednosti.