Preobrat Atalante za zmago, Inter zadržal drugo mesto

Serie A 28. Jul 202021:32 > 21:37
REUTERS/Alberto Lingria

Nogometaši Atalante so v 37. krogu Serie A po preobrati premagali Parmo z 2:1 in vsaj za trenutek s tekmo več skočili na 2. mesto lestvice. Že dve uri kasneje se je tja vrnil Inter, ki je v Milanu premagal Napoli z 2:0.

Za uvod v predzadnji krog italijanske Serie A sta se pomerila Parma in Atalanta. Domači so na stadionu Ennio Tardini povedli v 43. minuti po golu Dejana Kuluševskega, a je moštvo iz Bergama v zadnjih dvajsetih minutah tekme rezultat spreobrnilo.

V 70. minuti je izenačil Ruslan Malinovski, vse tri točke pa je gostom prinesel Alejandro Gomez šest minut kasneje.

Parma je sicer še imela nekaj priložnosti, da se izogne porazu ali celo pride do zmage, a sta Kuluševski in Kastriot Dermaku svoje priložnosti zapravila.

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je za Parmo odigral vseh 90 minut, na drugi strani pa Josip Iličić pri Atalanti ni bil v ekipi zaradi poškodbe mišice.

Po 23. zmagi je Atalanta skočila na drugo mesto lestvice Serie A s tekmo več in 78 točkami, 5 manj od Juventusa, ki je v nedeljo osvojil nov Scudetto. Parma je na 11. mestu s 46 točkami.

Na drugi torkovi tekmi sta se v Milanu pomerila Inter in Napoli. Zmago sta Nerazzurrom prinesla Danilo D’Ambrosio v 11. in Lautaro Martinez v 70. minuti, ki je prišel že do 14. gola v letošnji Serie A po solo akciji in strelu iz 20 metrov.

Razen teh dveh situacij pa v Milanu niti ni bilo ostalih večjih priložnosti. Največjo za Napoli je imel Matteo Politano, a je njegov poiskus ustavil Samir Handanović.

Po tej zmagi se je ekipa Antonia Conteja vrnila na 2. mesto lestvice (79 točk), moštvo Gennara Gatussa je sedmo (59 točk).