Bližajo se vrhu: Juventus premočen za Bologno

Serie A 24. Jan 202117:11 > 17:12 0 komentarjev
Reuters/Massimo Pinca

Nogometaši Juventusa so dobili tekmo 19. kroga italjanske Serie A. Na svojem Allianz stadionu so z 2:0 premagali Bologno Siniše Mihajlovića.

Stara dama iz Torina je danes znova dokazala, da je poraz proti Interju stvar preteklosti. Po zmagi nad Napolijem v finalu italijanskega super pokala, so danes varovanci Pirla z 2:0 premagali še Bologno.

Gostitelji so povedli v 15. minuti, ko je podajo Cristiana Ronalda realiziral Arthur. To je bil prvi gol Brazilca v majici Juventusa.

Pirlova četa je dominirala skozi celotno tekmo in si priigrala nekaj lepih priložnosti. Juventus je zmago potrdil v 71. minuti, ko je 3. zadetek v sezoni dosegel ameriški vezist Weston McKennie.

Tekma se je končala z rezultatom 2:0. Wojciech Szczęsny je tako 50. v dresu Juventusa ohranil mrežo nedotaknjeno.

Stara dama iz Torina je v tem krogu nadoknadila 2 točki za Interjem in 3 za Milanom. Varovanci Pirla so trenutno s 36 točkami na 5. mestu. Atalanta ima prav tako 36 točk, a imajo Bergamasci boljšo golrazliko.

Na prvem mestu je še vedno Milan s 43 točkami, sledi Inter z dvema točkama manj.