Gattuso po vsega treh tednih zapušča Firence

Nogomet 17. Jun 202111:11 0 komentarjev
Foto: REUTERS/Ciro De Luca

Gennaro Gattuso je bil glavni trener Fiorentine zgolj tri tedne, sedaj pa se že poslavlja od Firenc.

Razlog za odhod karizmatičnega italijanskega strokovnjaka naj bi bilo nestrinjanje Gattusovega agenta Jorgeja Mendesa s finančno politiko in strukturo kluba iz Firenc.

Gennaro Gattuso je Fiorentino prevzel po klavrni sezoni za Firenčane. Ti so se krčevito borili za obstanek, kar jim je na koncu tudi uspelo. Zasedli so 13. mesto.

Tudi Gattuso pa z Napolijem, ki ga je vodil v lanski sezoni, ni upravičil pričakovanj. Neapeljčani so sezono končali na petem mestu, točko za četrtim Juventusom, zato prihodnje leto ne bodo igrali v Ligi prvakov.

Gattusova avantura pri Fiorentini pa ni najkrajša italijanska trenerska izkušnja v zadnjih letih. Sedanji trener Leedsa Marcelo Bielsa je namreč leta 2016 pri rimskem Laziu prebil zgolj dva dneva. 6. julija 2016 je bil predstavljen kot novi trener Lazia, 8. julija pa je klub že zapustil. Bielsa je kasneje pojasnil, da mu Lazio ni zagotovil potrebnega igralskega kadra za njegovo delovanje v Rimu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!