Moratti: Po zmagi nad Juventusom mora biti cilj Scudetto

Nogomet 19. Jan 202111:59 0 komentarjev
Getty Images

Nekdanji prvi mož Interja Massimo Moratti je prepričan, da morajo nerazzurri v tej sezoni razmišljati samo o naslovu v Serie A.

Zmaga proti Juventusu je poskrbela, da imam dober občutek in da lahko v tej sezoni dosežemo nekaj velikega. Juve je bil nasprotnik, ki sem se ga najbolj bal, jasno pa bi bila napaka, če bi podcenjevali AC Milan,” razmišlja nekdanji predsednik Interja.

Trener nerazzurrov Antonio Conte na novinarskih konferencah vedno zatrjuje, da je Juventus daleč pred vsemi klubi v Italiji. Moratti je prepričan, da Conte ne govori o kvaliteti na igrišču.

Ko Conte primerja Juventus s preostalimi klubi, se po moje navezuje na samo strukturo kluba. Juventus ima iste lastnike že več kot 100 let. Kar se tiče razlik glede nogometnih kvalitet, pa se je Inter z dobrimi igrami močno približal. Mislim, da Conte s temi besedami še dodatno motivira svoje igralce. Inter mora razmišljati o Scudettu, ne sme se ga bati, mi nismo Sassuolo.

Moratti ne razmišlja o vnovičnem ‘prevzemu’ Interja

Italijanski mediji sicer na veliko pišejo o finančnih težavah kitajske koorporacije Suning, ki naj bi razmišljala o prodaji svojega deleža v Interju. V medijih se pojavljajo zapisi, da bi se lahko na vodilni položaj znova vrnil Moratti.

Iskreno, ne poznam najnovejših informacij. Bral sem, da želijo manjšega vlagatelja, prebral pa sem tudi nekaj drugih stvari. To so njihove težave, morali pa bi nekaj sporočiti navijačem. Če bodo prodali klub, mi bo žal, saj so bili najboljši možni lastniki, ki jih je Inter pred leti potreboval. Ne razmišljam o nakupu Interja, saj so klubi postali tako veliki, da to ni več posel za samo eno osebo.

Marco Luzzani/Getty Images Marco Luzzani/Getty Images
Marco Luzzani/Getty Images
Emilio Andreoli/Getty Images
Samir Handanović Samir Handanović
Samir Handanović za Inter brani od leta 2012. Foto: Getty Images

Inter naj bi bil tudi tik pred spremembo grba, kaj o tem pravi Moratti?

V mojih prvih letih predsedovanja, smo odšli na pokalno tekmo v Avstrijo, kjer so na semaforju zapisali ‘Inter Milan’. Spomnim se pogovora z enim od direktorjev našega nasprotnika in zahteve, da umaknejo ‘Milan’, kar so tudi naredili. Inter je poznan kot Inter in zato ni razloga, da se imenu dodaja karkoli drugega.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!