Tavares zapravil zmago ob debiju Rožmana

Nogomet 16. Apr 202118:59 0 komentarjev
Jan Mlakar
Grega Wernig

Z obračunom med Aluminijem in Mariborom se je začel 28. krog slovenske prve nogometne lige, a na zahtevnem igrišču v Kidričevem nismo videli golov (0:0). Simon Rožman je tako svoje poglavje v Mariboru začel s prvima dvema izgubljenima točkama v boju za naslov. Marcos Tavares je v zaključku tekme zapravil najstrožjo kazen.

30. sezona v zgodovini slovenske lige se je prevesila v zadnjo četrtino, Maribor pa je za uvod v krog zapravil priložnost, da bi na lestvici vsaj za dva dneva prevzel vodstvo. S točko v Kidričevem so po obračunu zagotovo precej bolj zadovoljni domači nogometaši, ki so predvsem po zaslugi obramb Luke Janžekovića ohranili mrežo nedotaknjeno.

Že v prvem polčasu se je izkazal z obrambo ob strelu Matica Kotnika. Bi pa lahko na odmor s prednostjo odšli tudi nogometaši Aluminija, ki so po napaki Ažbeta Juga in odbiti žogi od Gašperja Pečnika zatresli vratnico.

Ključni trenutek se je zgodil v 87. minuti. Luka Petek je v domačem kazenskem prostoru nerodno spotaknil Jana Mlakarja in glavni sodnik Rade Obrenović je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel kapetan vijoličastih Marcos Tavares, sprožil po sredini gola, a se je z obrambo izkazal Janžeković.

Mariborčani bi zapravljeno skoraj plačali v sodnikovem dodatku. Po protinapadu je v 92. minuti do lepe priložnosti prišel Tilen Pečnik, ki pa je na srečo gostov slabo zadel žogo.

V torek v Ljudski vrt prihajajo Domžalčani, Simon Rožman bo torej že v naslednjem krogu ekipo vodil proti svojemu nekdanjemu klubu. V Maribor se je preselil marca, potem ko je prvo ekipo nekaj časa vodil Saša Gajser, dolgoletni pomočnik trenerja, ki je odgovornost prevzel po odstavitvi Maura Camoranesija.