United strl Burnley, Arsenalu do točke pomagal vratar

Nogomet 18. Apr 202119:33 0 komentarjev
Mason Greenwood
Premier League

V nedeljo sta bila v angleški Premier League odigrana dva obračuna. Manchester United je s 3:1 odpravil Burnley, medtem ko je Arsenal proti odpisanemu Fulhamu stežka izvlekel točko (1:1).

Na Old Traffordu so vsi štirje goli padli v drugem polčasu. Tri minute po odmoru je najprej mrežo gostov zatresel Mason Greenwood, a je vodstvo rdečih vragov trajalo le dve minuti, potem ko je James Tarkowski po podaji s kota z glavo poravnal izid.

United je dolgo lomil odpor Burnleyja in naposled v 84. minuti le našel pot do mreže, ko je znova zadel Greenwood, le da tokrat s precej sreče. Žoga se je namreč odbila od gostujočega nogometaša in ob bližnji vratnici presenetila nemočnega Baileyja Peacocka-Farrella. V 93. minuti je piko na i postavil Edison Cavani.

Na pomoč priskočil vratar

Medtem si je Arsenal skoraj privoščil blamažo na londonskem dvoboju s Fulhamom. Gostje so na Emirates Stadium prišli s kar sedmimi točkami zaostanka za 17. mestom, ki kot zadnje zagotavlja obstanek med elito, ob tem pa so imeli tudi odigrano tekmo več. Fulham je z 11-m preko Josha Maje povedel in zdelo se je, da bodo s tremi točkami oživili upe po obstanku v Premier League, a je topničarje v 97. minuti rešil rezervist Eddie Nketiah. Pri golu je sodeloval celo vratar Arsenala Matthew Ryan, ki je z glavo podaljšal podajo iz kota, streljal je Dani Ceballos, Nketiah pa ob drugi vratnici podstavil nogo.

United se je z zmago utrdil na drugem mestu, zbral je 63 točk, za mestnim tekmecem zaostaja za 11, medtem ko ima pred tretjim Leicester Cityjem zdaj sedem točk naskoka. Arsenal ostaja v sredini lestvice na devetem mestu. Zbral je kar 17 točk manj od rdečih vragov.