Iličić v 87. minuti do velike zmage proti Juventusu

Nogomet 18. Apr 202117:27 0 komentarjev
Atalanta, Bergamo
Matteo Gribaudi

Atalanta je na derbiju 31. kroga italijanske Serie A z 1:0 premagala Juventus in s tem staro damo preskočila na lestvici. Velik delež k zmagi je prispeval slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je v 87. minuti podal za edini gol na dvoboju.

Josip Iličić je v igro vstopil v 68. minuti namesto Luisa Muriela, kar se je naposled izkazalo kot prava poteza trenerja domačih Giana Piera Gasperinija. Prav Jojo je namreč v 87. minuti preigraval na desnem krilu in na robu kazenskega prostora opazil osamljenega Ruslana Malinovskega, ki je nato tudi z nekaj sreče premagal gostujočega vratarja. Žoga je namreč med letom spremenila smer in prevarala Wojciecha Szczesnyja.

V Bergamu smo spremljali zelo izenačen obračun, obe ekipi sta sprožili po dva strela v okvir gola, Juventus pa je imel s 6:5 prednost v strelih mimo gola. Omeniti velja, da je pri Torinčanih manjkal prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo.

Šlo je sicer za dvoboj tretje in četrto uvrščene ekipe na lestvici Serie A. Vendar pred dvobojem je imel točko prednosti Juventus, zdaj jih je ekipa iz Bergama preskočila za dve in se prebila na tretje mesto. Še dve točki več je zbral Milan, ki je bil 2:1 boljši od Genoe. Že dolgo na vrhu beži Inter, ki ima s tekmo manj trenutno osem točk naskoka pred mestnim tekmecem.