V ponedeljek na SK: Tekma, ki odloča o potniku na EP

Nogomet 11. Apr 202116:37 0 komentarjev
Photo/Slavomir Kubes

V ponedeljek se bo slovenska futsal reprezentanca v Laškem z neposrednim prenosom na Sportklubu ob 18.30 pomerila proti Latviji. Tekma odloča o tem, kdo bo potnik na evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto na Nizozemskem.

Slovenija je dosedaj igrala šestkrat na evropskih prvenstvih (v letih 2003, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018). Z uspehom proti Latviji pa cilja na sedmi nastop med evropsko futsal elito.

“V reprezentanci vlada dobra atmosfera, vsi smo zdravi, čakamo tekmo,” nam uvodoma pove kapetan reprezentance Igor Osredkar.

“V teh dneh pilimo zadnje detajle in malenkosti, predvsem prekinitve. V prvi vrsti pa moramo gledati nase, da bomo na nivoju. Da število naših napak povsem minimaliziramo oz. da jih ne delamo. Latvija lahko gol doseže le iz naše napake. Vsem nam je jasno, kaj je v igri, kaj hočemo,” nadaljuje Osredkar, ki se ob tem spomni na prvo tekmo z Latvijo, minimalno zmago in številne priložnosti, ki si jih je Slovenija ustvarila z dobro in podjetno igro. Se je pa zgodil tak dan, ko žoga ni hotela v latvijski gol.

“Takih tekem se veselimo, saj prinašajo dodaten draž, motiv. Vsi vemo, kaj je v igri. Lahko bi bila ta tekma tudi gola formalnost. V nobenem primeru pa ni vprašljiv motiv, ta je v nastopih za reprezentanco velik velik,” še doda Osredkar, ki prihaja v reprezentanco po koncu rednega dela hrvaške lige, kjer je v dresu Makarske zasedel 2. mesto, ob tem pa je bil s 16 doseženimi goli tudi prvi strelec tega dela tekmovanja.

“Trudim se, iz leta v leto je več izkušenj, v karieri pa sem se marsikaj naučil. Ni enostavno priti do katerekoli individualne lovorike, nisem je pričakoval, niti razmišljal o njej. Bi jo pa takoj menjal za uspeh, lovoriko moje ekipe. A v tem hipu je v mojih mislih le in samo reprezentanca ter tekma proti Latviji,” sklene Osredkar.

Slovenija v kvalifikacijski skupini 6 zaseda 2. mesto, po petih tekmah je zbrala devet točk, vodi Španija (15 točk, pet tekem), na 3. mestu je Latvija (6 točk, 5 tekem), na 4. pa Švica (5 tekem, 0 točk). Latvija je v četrtek s 4:1 premagala Švico, ki je v soboto klonila še proti Španiji (0:8).

Evropska nogometna zveza (Uefa) je za tokratno kvalificiranje za evropsko prvenstvo uvedla nov sistem tekmovanja. Dvaintrideset reprezentanc igra v osmih skupinah, v vsaki se ekipe pomerijo med sabo doma in na tujem. Mesto na EP si bo zagotovilo osem prvakinj skupin, šest najboljših drugouvrščenih zasedb, za zadnje prosto mesto pa se bosta v dveh tekmah pomerila še sedma in osma drugouvrščena ekipa iz posameznih skupin.

Dvoboj, ki se bo ob 18:30 v Laškem si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na Sportklubu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!