Ob 18:00 v živo na SK 3: Komu pokalni naslov?

Drugi športi 30. Apr 20217:44 > 9:45 0 komentarjev
Klemen Brumec

V finalu zaključnega turnirja pokala Slovenije se bosta danes v športni dvorani Maksa Pečarja v ljubljanskih Črnučah pomerili ekipi Calcit Volleyja in ACH Volleyja. Obračun od 18:00 naprej spremljajte v živo na SK 3.

To bo njun šesti finalni obračun v pokalnem tekmovanju, trikrat so bili boljši Kamničani, kar so tudi njihovi edini pokalni naslovi, trikrat pa Ljubljančani, ki so do zdaj v tem tekmovanju zmagali dvanajstkrat. Z osmimi naslovi je druga najbolj uspešna ekipa slovenskega pokala Salonit Anhovo, štirikrat je bil najboljši še Merkur Maribor in dvakrat ravenski Fužinar.

Težjo pot do finala pokala Slovenije so na zaključnem turnirju v Črnučah imeli kamniški odbojkarji, ki so v četrtfinalu brez izgubljenega niza premagali aktualnega državnega prvaka, Merkur Maribor, v polfinalu pa so bili boljši še od kranjske Hiše na kolesih Triglav. Ljubljančanom četrtfinalnega obračuna s SIP Šempetrom ni bilo treba igrati, zato pa so bili v polfinalu boljši od kanalskega Salonit Anhova.

Od februarja naprej smo večinoma tekem odigrali dobro. Tudi polfinale srednjeevropske lige z Mariborčani, pa tudi v polfinalu končnice državnega prvenstva z ACH Volleyjem. Na koncu nam je na teh tekmah nekaj zmanjkalo, vendar bi ob teh porazih težko rekli, da ne znamo igrati. Sicer pa že vso sezono govorim, da smo imeli tri vrhunske ekipe v ligi. Ne smemo pozabiti, da ima Maribor v svojih vrstah Roka Možiča, ki je na pragu italijanske lige, Alena Šketa, ki je dolgoletni slovenski reprezentant, Uroša Planinšiča, tretjega podajalca slovenske reprezentance in še bi lahko naštevali. Seveda imata svoje odlike in vrhunske igralke tudi ACH Volley in naša ekipa, tako da je bil v teh medsebojnih tekmah možen prav vsak izid. Dobro, dejstvo je, da smo v polfinalu državnega prvenstva iz rok izpustili veliko prednost, ki smo jo imeli proti Ljubljančanom, kar je zagotovo po eni strani neuspeh, saj nismo izpolnili enega od ciljev, ni pa bila to polomija. In tega se moramo zavedati. Na tem zaključnem turnirju smo obakrat prikazali dobro igro. Nekaj težav smo imeli le v drugem nizu proti Mariborčanom, vendar sta to tekmi, ki sta zdaj za nas že preteklost. Cilj je bil dosežen in gremo naprej,” se je zadnjih preizkušenj svojih varovancev dotaknil Gregor Jerončič, trener Calcit Volleyja.

Za obe ekipi pred petkovo, še zadnjo medsebojno tekmo v letošnji sezoni, sicer že sedmo, velja, da sta zaostali za pričakovanji v domačem prvenstvu. Kamničanom so načrte že v polfinalu končnice prekrižali prav odbojkarji ACH Volleyja, ki so po porazu z 0:3 na prvi tekmi v Kamniku v svoji dvorani Tivoli že zaostajali z 0:2 v nizih, a jim je na koncu uspel velik preobrat. Toda v finalu končnice so bili oni tisti, ki so proti Mariborčanom zapravili veliko prednost, saj so vodili z 2:0 v zmagah, vendar jim to ni zadostovalo, da bi še sedemnajstič zaporedoma prišli do naslova državnih prvakov.

Odbojkarji Calcit Volleyja in ACH Volleyja so se prvič v finalu pokala pomerili pred dvajsetimi leti, v sezoni, ko so Kamničani prvič osvojili tudi naslov državnih prvakov. Zanje je bila to do zdaj edina dvojna domača lovorika. Ljubljančani so takrat igrali še na Bledu, leto pred tem pa so sami prišli do prvega naslova državnih prvakov. V tem prvem finalu pokala Slovenije so s 3:1 slavili kamniški odbojkarji. Dvanajst let pozneje je bil s 3:0 boljši ACH Volley, ki se je takrat že preselil v Ljubljano, leta 2018 je v Hočah zmagal s 3:1, leto dni pozneje v Kanalu pa s 3:0. Kamniški odbojkarji so po letu 2001 v finalu ACH Volley premagali še leta 2016, ko so pred svojimi navijači zmagali s 3:1 in leto pozneje, ko je bilo v Kranju 3:2 za Calcit Volley.