V evropskih pokalih letos šest slovenskih klubov

Odbojka 18. Jun 202120:15 > 20:16 0 komentarjev
Foto: OK Merkur Maribor

Evropska odbojkarska zveza (CEV) je objavila, da bo v sezoni 2021/22 v evropskih klubskih pokalih nastopilo rekordnih 197 ekip iz 36 držav. V boj za lovorike se podaja tudi šest slovenskih klubov.

Kot so sporočili iz Odbojkarske zveze Slovenije (OZS), je v evropskih klubskih tekmovanjih v minuli sezoni nastopalo 164 ekip, letos pa je število prijav preseglo vsa pričakovanja. Evropska zveza je za nastop v ligi prvakov, v kateri bodo prvič nastopili tudi slovenski prvaki  odbojkarji Merkur Maribora, pri moških prejela 35, pri ženskah pa 28 prijav iz 26 držav.

V ligi prvakinj bodo nastopile tudi zmagovalke slovenskega prvenstva, odbojkarice Calcit Volleyja, a bodo morale priložnost za preboj v glavni del tekmovanja, iskati v kvalifikacijah. S katero ekipo se bodo pomerile v predtekmovanju, bo znano 25. junija.

V pokalu CEV bomo spremljali slovenske pokalne zmagovalce, odbojkarje Calcit Volleyja, ki se bodo za najvišja mesta merili v konkurenci 31 moštev iz 16 držav, skupaj z ekipami kot so turški Arkas Izmir, italijanska Vero Volley Monza, poljski PGE Skra Belchatow in ruski Kuzbass Kemerovo. V boj za evropsko lovoriko se bodo v drugem najmočnejšem tekmovanju pod okriljem CEV podale tudi slovenske podprvakinje, odbojkarice Nove KBM Branik. Ob Mariborčankah bo v pokalu igralo še 20 ekip iz 15 držav, tudi turški Eczacibasi Istanbul, italijanski Busto Arsizio in ruska Uraločka.

Po dolgih letih nastopov v elitni ligi prvakov bomo odbojkarje ACH Volleyja Ljubljana v prihajajoči sezoni spremljali v pokalu CEV Challenge, v katerem bo tekmovalo 37 moštev iz 24 držav, pri ženskah bo v konkurenci 42 ekip iz 27 držav Slovenijo zastopal Krim.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!