Medvedev prvi polfinalist Pariza, napreduje na 4. mesto

ATP 6. Nov 202015:28 > 15:31
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Rus Danil Medvedev se je kot prvi uvrstil v polfinale Masters turnirja v Parizu, potem ko je s 6:3 in 6:1 premegal Diega Schwartzmana.

Z zmago si je Rus zagotovil, da bo v ponedeljek na 4. mestu lestvice ATP prehitel Rogerja Federerja in tako izenačil svojo najvišjo uvrstitev.

Medvedev je za zmago nad Schwartzmanom potreboval samo 64 minut. Izkoristil je štiri od šestih priložnosti za break, Argentincu pa ni dopusil niti ene.

Ključen trenutek prvega niza se je zgodil v tretji igri, ko je Medvedev naredil break, do drugega pa je 24-letni Moskovčan prišel v deveti igri, s katero je niz tudi zaključil.

V drugem nizu je bila prevlada še večja. Rusu je prvi break uspel v četrti igri, ko je izkoristil tretjo break žogico. Do konca je nato izgubil le še eno samo točko in niz dobil s 6:1.

V polfinalu se bo Medvedev srečal z zmagovalcem dvoboja Raonić – Humbert.