Dodig naslednje leto izpušča Davisov pokal

ATP 26. Dec 201612:53 > 12:55
Vaughn Ridley/Getty Images

Hrvaški tenisač Ivan Dodig je napovedal, da naslednje leto ne bo igral za reprezentanco Hrvaške v Davisovem pokalu.

Prejšnja sezona je bila za nekoč četrtega igralca med dvojicami vsaj v Davisovem pokalu izjemno uspešna, saj je zmagal na vseh štirih tekmah in bil eden najbolj pomembnih členov pri hrvaški uvrstitvi v finale.

To je bilo leto velikih zmag, pa čeprav se na koncu za nas ni izšlo, tako kot bi si želeli. Kljub temu, da smo proti Argentini izgubili, moramo biti ponosni. Vsi, ki spremljajo tenis vedo, koliko žrtvovanja terja dober rezultat, Davisov pokal pa se pogosto prekriva z nekaterimi turnirji. Za svojo državo igram, ker mi to pomeni čast, zadovoljstvo in veselje, enako je z ostalimi člani ekipe. Pred menoj ni več veliko sezon, vsaj še eno ali dve pa bi rad nastopal na najvišji ravni. Moje fizično stanje mi ne dovoljuje, da bi v svoj urnik vključil Davisov pokal in zato sem se moral nskleniti, da naslednje leto ne bom nastopal. Ponavljam, to ni upokojitev reprezentančnega nastopanja. Član ekipe si želim biti tudi v bodoče,” je rekel Dodig.