Bedene se je maščeval Gerasimovu in se uvrstil v četrtfinale

ATP 7. Apr 202116:05 0 komentarjev
Mike Owen/Getty Images

Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene se je uvrstil v četrtfinale turnirja v Cagliariju potem, ko je s 6:4 in 7:6 (5) premagal Belorusa Egorja Gerasimova.

S tem se je Bedene maščeval Gerasimovu za poraz v isti fazi tekmovanja v Montpelierju. Tudi takrat je bil rezultat 6:4 in 7:6.

Veliko borbo smo videli že od samega začetka. Bedene je prišel do breaka v tretji igri. A je Gerasimov takoj popravil izgubljeno. Belorus je v nadaljevanju igral precej bolj agresivno. V šesti igri je imel break priložnost, ki pa je ni izkoristil. Kazen je prišla ob koncu prvega niza. Bedene mu je v deveti igri odvzel servis in tudi prišel do zmage v prvem nizu.

V nadaljevanju sta bila tenisača zelo izenačena. Oba sta sredi drugega niza prišla do breaka. V deveti igri je Bedene imel priložnost, da pride do prednosti, a tega ni izkoristil. Odločil je tie-break v katerem je Gerasimov povedel s 4:0. A v nadaljevanju je Bedene blestel in na koncu tudi izkoristil prvo zaključno žogico.

Njegov tekmec v četrtfinalu bo zmagovalec dvoboja Taylor FritzAndrej Martin.

Teniške dvoboje iz Cagliarija lahko spremljate ekskluzivno na Sportklubu.