Lahko Đoković prehiti tudi ‘nedotakljivo’ Steffi Graf?

ATP 9. Mar 20219:10 0 komentarjev
REUTERS/Asanka Brendon Ratnayake

Novak Đoković je v ponedeljek začel svoj 311. teden na prvem mestu ATP lestvice. S tem je prehitel Rogerja Federerja in postal absolutni rekorder v moški konkurenci. Pred njim so zdaj samo še tri teniške igralke - Serena Williams, Martina Navratilova in Steffi Graf.

Serena Williams, zmagovalka 23 turnirjev za grand slam, ki je še vedno aktivna, se najverjetneje ne bo več vrnila na vrh lestvice WTA, kjer je prebila 319 tednov.

Zelo verjetno je, da bo Novak Đoković hitro ujel Sereno, ki je izgubila zadnja štiri finala na grand slam turnirjih, ‘blizu’ pa je tudi Martina Navratilova, ki je osvojila 18 grand slam turnirjev, na vrhu WTA lestvice pa preživela 332 tednov.

Največji izziv bo Đokoviću vsekakor predstavljala Steffi Graf. Nemka, ki je ob koncu osemdesetih in na začetku devetdesetih let prejšnjega stoletja vladala tenisu, je na prvem mestu prebila kar 377 tednov.

Grafova je v svoji karieri osvojila tudi zlati slam – v enem letu je osvojila vse štiri največje turnirje in slavila tudi na olimpijskih igrah. To se je zgodilo leta 1988. Skupno je osvojila kar 107 turnirskih naslovov, na vrh WTA lestvice pa se je prvič povzpela 17. avgusta 1987. Zadnji dan na vrhu je preživela 30. marca 1997.

Đoković: Že zdaj sem ponosen na vse dosežke

Če bi Novak želel prehiteti Steffi Graf, potrebuje še dodatnih 66 tednov na vrhu lestvice ATP. To pomeni še dodatno leto in štiri mesece.

Navdušen sem, ker sem zakorakal na neko novo pot, videl bom, kaj bo prinesla prihodnost. Prepričan sem, da se bodo uspehi nadaljevali, da bom osvajal nove velike naslove. Tudi v primeru da se ne zgodi nič, pa bom vedno izredno ponosen na vse, kar sem osvojil do danes,” je povedal Đoković.

Po trenutnem urniku bo Novak Đoković znova na delu konec marca, ko bo zaigral na turnirju v Miamiju, nato pa sledita turnirja v Monte Carlu in Beogradu.

ATP in WTA turnirje lahko spremljate na Sportklubu.