Sonego po preobratu proti Đeru do naslova v Cagliariju

ATP 11. Apr 202116:52 0 komentarjev
Thomas Kronsteiner/Getty Images

Italijan Lorenzo Sonego je slavil na ATP turnirju v Cagliariju. V finalu je po preobratu v treh nizih z 2:6, 7:5 in 6:4 premagal Srba Lasla Đera.

Borba med Srbom in Italijanom je trajala tri ure in tri minute, na koncu pa se je zmage razveselil Sonego. Đere na drugi strani bo na svoj tretji naslov v karieri moral še nekoliko počakati. Za Sonega je to drugi naslov v karieri potem, ko je leta 2019 slavil v Antalyji.

Ritem igre je narekoval Đere in v točkah popolnoma nadzoroval dogodke na igrišču. Rešil je tudi štiri break žogice. Srb je maksimalno izkoristil slabosti svojega tekmeca o čemer priča podatek, da Sonego pri svojem drugem servisu ni osvojil prav nobene od skupno sedmih točk.

Že v prvi igri je Đere prišel do breaka. V drugem je Sonego pritisnil in imel štiri priložnosti za break, a je Srb pod pritiskom igral odlično in zato je povedel z 2:0. Oba sta bila v nadaljevanju prepričljiva, a pobudo je imel Laslo. V sedmi igri je Srb tekmecu odvzel servis in prišel do zmage v prvem nizu.

V drugem nizu smo videli precej bolj enakovreden dvoboj. Uvodne igre v katerih sta oba izpustila priložnost za break so bile dolge. Potem pa je Sonego prišel v svoj ritem. Z breakom prednosti je prišel do prednosti s 4:1. Vseeno je Laslu uspelo priti do izenačenja na 5:5 in prišlo je do velike borbe. Italijan je kot prvi prišel do set žoge in jo tudi takoj izkoristil.

Tretji niz se je prelomil v peti igri, ko je Sonego unovčil break žogo. Đere je imel priložnost, da enako stori v naslednji igri, a je ni izkoristil in izkazalo se je, da je bila ta zamujena priložnost pravzaprav odločilna.