Kasatkina v Charlestonu do prvega naslova v karieri

WTA 9. Apr 201720:32 > 20:33
Tom Dulat/Getty Images

Daria Kasatkina je v finalu turnirja v Charlestonu ugnala Jeleno Ostapenko in se razveselila prve turnirske zmage v karieri.

Getty Images, Brett Hemmings

Rusinja je v finalu WTA turnirja v Charlestonu s 6:3 in 6:1 brez večjih težav ugnala Jeleno Ostapenko. Kasatkina je odlično igrala skozi celoten turnir, tudi danes pa se ni ustrašila prve zmage v finalu.

Dvoboj je trajal 67 minut, izenačen pa je bil le prvi niz, v katerem je več zbranosti na začetni udarec nasprotnika pokazala kasnejša zmagovalka. V drugem nizu je z dvema odvzemoma servisa brez večjih težav prišla do prvega naslova v karieri.

Mlada igralka po zmagi ni skrivala veselja in se je v zmagoslavnem govoru zahvalila organizatorjem, ki so omogočili izvedbo turnirja. Kasatkino je ob pokalu in denarni nagradi najbolj navdušilo dejstvo, da si bo lahko izbrala enega izmed treh ponujenih modelov Volva, ki je pokrovitelj turnirja.