Juvanova za Sportklub: Kmalu v glavnem delu Grand Slama

WTA 16. Okt 201615:50 > 16:36
Getty Images

Kaja Juvan je v Bolu na Braču prišla do prvega naslova med profesionalkami v svoji mladi karieri.

Slovenija v Kaji Juvan počasi dobiva vrhunsko teniško igralko, ki si počasi dela ime na turnirjih serije ITF, kmalu pa bi utegnila pečat pustiti na kakšnem WTA turnirju. Danes je v Bolu na Braču osvojila svoj prvi profesionalni turnir za članice ($10.000), potem ko ji je letos to spodletelo v Velenju.

15-letna varovanka Robija Cokana je do finala izločila Poljakinjo Marcelino Podlinsko, češki sestri Magdaleno in Gabrielo Pantučkovo, vmes vrinila še četrtfinalno zmago proti Hrvatici Lei Bošković, v finalu pa brez težav, s 6:3 in 6:1 opravila še z 2. nosilko, domačinko Teno Lukas. Do turnirske zmage je igralka iz Kosez prišla brez izgubljenega niza!

Kaja, ki bo 25. novembra dopolnila 16. let, je po nepozabni zmagi, ekskluzivno za Sportklub razkrila svoje občutke: “Po mojem mnenju sem v zadnjem letu močno pridobila na samozavesti. Vsako tekmo začnem z občutkom, da imam realne možnosti za zmago. S trenerjem Robijem (op.p.: Cokan) sva v preteklih nekaj tednih izboljšala reševanje na bekhandu, da je ta udarec bolj prodoren, najraje ga vračam po diagonali. Nekoliko boljši je tudi servis, popravila sem tudi volej. Sedaj bom odigrala še en turnir na Braču, potem pa se bom podala v ZDA, kjer me čakata mladinska turnirja Orange bowl in Eddie Herr. Po koncu leta si bom vzela tri mesece tekmovalne pavze, da s svojo ekipo naredim čim boljšo bazo in se kondicijsko ustrezno pripravim na sezono 2017.” Dodala je, da turnirja za mladinke v Melbournu januarja ne bo odigrala in samozavestno napovedala: “Tako ali tako bom na turnirjih za Grand slam kmalu igrala med članicami.” V prihajajočem tednu bo Juvanova igrala tudi v konkurenci dvojic in sicer skupaj s Hrvatico Leo Bošković.

Odličen teden slovenskega ženskega tenisa je dopolnila Tadeja Majerič, ki je bila najboljša na ITF turnirju v nigerijskem Lagosu. V finalu je z 2 proti 1 v nizih ugnala Švicarko Conny Perrin.