Avdija za SK: "Dončić je odličen, a ne želim primerjav"

Evroliga 7. Mar 202011:36 > 11:41
Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Deni Avdija je trenutno največji potencial izraelske košarke, po tekmi s Crveno zvezdo, v kateri je njegov oče Zufer nekdaj pustil globok pečat, pa je mladi košarkar spregovoril tudi za Sportklub.

Zvezda je Maccabi ugnala z 92:76, Avdija pa je zbral skromne 3 točke (1/6 iz igre). Član Maccabija od sezone 2017/2018 dalje je v mlajših kategorijah osvojil dve zlati kolajni za izraelsko reprezentanco.

Hočem, da govorimo v angleščini. Sicer srbsko razumem, a mi je angleški jezik bolj domač,” je povedal Avdija in se potem navezal na samo tekmo. Pred tekmo so se organizatorji poklonili njegovemu očetu, ki je za rdeče-bele igral od leta 1979 do 1989.

Bilo je zelo čustveno. Veliko mi pomeni, da tukaj oče še zmeraj nekaj velja. Seznanjen sem z Beogradom in dogajanjem v Zvezdi,” je dejal mladenič za začetek.

Zufer Avdija je pred tekmo rekel, da bo navijal za Zvezdo. “In tudi je! Kaj naj rečem, Beograjčani so igrali dobro in v nadaljevanju lige jim želim samo srečo. Upam, da se jim uspe uvrstiti med osem” je nadaljeval 19-letnik ter se navezal na svoje prihodnje načrte:

Ni se lahko boriti z visokimi pričakovanji. Vedno poslušam določene informacije o sebi, a se trudim, da bi odmislil zgodbe o NBA. Trudim se za lasten napredek in zmage z Maccabijem. To mi je trenutno edini cilj.

V Tel Aviv za vsako tekmo pridejo številni skavti, gledal ga je recimo tudi že generalni direktor Oklahome Sam Presti, številni Izraelca kosovskega porekla primerjajo z Luko Dončićem, Nikolo Jokićem, v smislu uspešne NBA kariere.

Dajmo takoj nekaj razčistiti. Nočem, da me kdorkoli s komerkoli primerja. Igram svojo igro in hočem biti edinstven. Luka igra odlično, dominiral je že v Evropi, zdaj v NBA, Jaz imam svojo pot, napredujem v svojem ritmu. Nihče ni moj vzornik. Igram zato, ker imam rad košarko, upam na dolgo kariero,” je dejal Avdija, ki pogosto prihaja v Beograd.

Tukaj imam brata in sestro, tako da sem poleti veliko tu. Nisem si še uspel pogledati derbija, sem pa nekaj let nazaj obiskal tekmo Partizana, ko je tam še igral Bogdan Bogdanović,” pogovor z našim novinarjem sklene Avdija.