Nova dimenzija negotovosti glede Messijeve prihodnosti

La liga 20. Apr 202116:27 > 16:38
Getty Images

Z napovedjo ustanovitve Superlige je novo dimenzijo dobilo tudi vprašanje glede prihodnosti Lionela Messija. Kaj ustanovitev zaprtega sistema tekmovanja, v katerem bi nastopali najbogatejši evropski nogometni klubi, tudi njegova Barcelona, pomeni za njegovo klubsko prihodnost?

Lani poleti je Lionel Messi z napovedjo odhoda iz Barcelone stresel nogometni svet, a po tednih takšnih in drugačnih namigovanj vseeno ostal. O svoji prihodnosti od takrat ni več govoril.

V zadnjem času, po seriji dobrih rezultatov, prihodu zaveznika Joana Laporte na predsedniški stolček in veselja, ki ga na igrišču kaže, je bilo vse več indicev, da bo na stadionu Camp Nou ostal tudi po koncu sezone.

Čeferinove besede so stvari postavile na glavo

Napoved ustanovitve nove evropske Superlige, ki je, še mnogo bolj kot njegov poletni zahtevek po odhodu iz Barcelone, nogometni svet stresla v nedeljo pozno zvečer, je stvari spet postavila na glavo.

Besede predsednika Uefe Aleksandra Čeferina o tem, da nogometaši, ki bodo sodelovali v Superligi, ne bodo smeli igrati na največjih reprezentančnih tekmovanjih, naj bi stvari glede naslednjega koraka v karieri 33-letnega Argentinca obrnile na glavo.

Messija, ki še vedno upa na prvo lovoriko v dresu Argentine, v naslednjem letu in pol namreč čakata tako svetovno prvenstvo kot južnoameriški pokal, ki ju seveda ne želi zamuditi.

Je spet bližje PSG?

Španski mediji zaradi tega namigujejo, da se bo preselil v PSG, s katerim ga povezujejo že dlje časa. Parižani, vsaj za zdaj, še niso člani Superlige, a je seveda vprašanje, ali ne bodo to kmalu postali tudi oni.

Po drugi strani bi finančna injekcija, ki bi jo Barcelona dobila z nastopom v najnovejši ligi najbogatejših evropskih nogometnih klubih, rešila njene hude težave, s katerimi se ubada, kar utegne Messija prepričati, da ostane in sodeluje pri novem projektu katalonskega nogometnega giganta, še namigujejo v španski športni javnosti.

Skratka, vprašanje o Messijevi prihodnosti je z odločitvijo najbogatejših evropskih klubov dobilo novo dimenzijo.

Kmalu z Barcelono že do 36. lovorike?

Messi ima z Barcelono pogodbo do konca letošnjega junija. Njen član je od leta 2004. V tem času je postal najboljši strelec v njeni zgodovini, trenutno je pri 665 golih.

Osvojil je kar 35 lovorik. Zadnjo pretekli konec tedna, ko je z dvema goloma Barceloni pomagal do zmage v finalu španskega kraljevega pokala s 4:0 nad Athletic Bilbaom. Že kmalu bi lahko prišel še do 36., Barcelona je namreč v igri za španski naslov. S tekmo manj je osem krogov pred koncem španskega prvenstva na tretjem mestu lestvice, s petimi točkami zaostanka za Atletico Madridom in dvema za Real Madridom.

Kot član Barcelone je Messi prišel tudi do šestih zlatih žog.