Ob 16:15 na SK 2: Nov šok za Barco ali sladko maščevanje?

La liga 27. Feb 20218:52 > 9:04 0 komentarjev
getty images

Barcelona in Real še naprej lovita vodilni Atletico, a daleč ni niti Sevilla, ki danes prihaja na Nou Camp (ob 16:15 v živo na SK 2). Andaluzijci bi z zmago ob odigrani tekmi manj na tretjem mestu prehiteli Katalonce.

Barcelona je sredi tedna na zaostali tekmi s 3:0 odpravila Elche in vsaj nekoliko izboljšala atmosfero v klubu, ki je bila po zadnjih slabih rezultatih močno načeta. Katalonci so v Ligi prvakv visoko izgubili proti PSG-ju, lekcijo pa jim je na prvi tekmi polfinala španskega kraljevega pokala odčitala tudi Sevilla, ki je slavila z 2:0. Andaluzijci odlično igrajo tudi v prvenstvu in še vedno držijo korak z Atleticom, Realom in Barcelono. V primeru današnje zmage bi Sevilla na tretjem mestu celo prehitela Barcelono.

“Nikoli ne razmišljam vnaprej, kaj bo, če izgubimo. Zelo sem optimističen in se nadejam zmagi. Morali se bomo močno potruditi, da bi vzeli vse tri točke in še naprej nadaljevali pot proti vrhu lestvice,” je pred tekmo dejal trener Barce Ronald Koeman, medtem ko je njegov stanovski kolega na klopi Seville Julen Lopetegui dejal: “Barcelona je ekipa, ki nas bo prisilila, da igramo veliko boljšo tekmo kot sicer. Govorimo o sijajni ekipi na vseh ravneh. Moramo biti osredotočeni, polni ambicije in dati vse od sebe, da se bomo zoperstavili kot želimo.”

Vodilni Atletico bo v nedeljo gostoval pri Villarrealu, madridski Real pa v ponedeljek na zadnji tekmi 25. kroga La lige gosti Real Sociedad.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!