Hat-trick Pulišića in zanesljiva zmaga Chelseaja

Premier Liga 26. Okt 201920:18 > 20:21
Alex Burstow/Getty Images

Na zadnjem sobotnem obračunu 10. kroga Premier lige je Chelsea na gostovanju s 4:2 odpravil Burnley. Junak zmage Londončanov s hat-trickom Christian Pulišić.

Ob Christianu Pulišiću je navdušil tudi Jay Rodriguez, ki je dosegel izjemen zadetek za domače. Pulišić se je svojega prvega zadetka v majici Londončanov veselil v 21. minuti, tik pred koncem prvega polčasa pa dosegel še drugi zadetek in poskrbel za mirno nadaljevanje srečanaj za ekipo Franka Lamparda.

Pulišić je v 56. minuti na najboljši možni način upravičil zaupanje, ki mu ga je naklonil Lampard in dosegel še svoj tretji zadetek na srečanju. Pulišić je postal šele drugi Američan s hat-trickom v Premier ligi. Pred njimi je to na obračunu Fulham – Newcastle leta 2012 uspelo samo še Clintu Dempseyju.

Samo dve minuti kasneje je vse dvome o zmagovalcu z zadetkom za vodstvo z 0:4 poskrbel Willian. Domači so kljub visokemu zaostanku tudi v zaključku igrali napadalno in iskali zadetek. Rodriguez je v 86. minuti dosegel izjemen zadetek iz razdalje, tri minute kasneje pa je zadel še Dwight McNeil, domači niso bili daleč niti od tretjega zadetka, vendar so imeli gostje tudi nekaj malega sreče, tako da se izid ni več spremenil.

Chelsea se je veselil četerte zaporedne zmage, po kateri ima 20 točk, toliko kot tretji Leicester, medtem ko je Burnley po letošnjem četrtem porazu ostal na 12. mestu. Chelsea v naslednjem krogu gostuje pri Watfordu, Burnley odhaja na gostovanje k Sheffield Unitedu.

Manchester City je na prvi sobotni tekmi s 3:0 odpravil Aston Villo, Brighton je bil s 3:2 boljši od Evertona, medtem ko na dvobojih med Watfordom in Bournemouthom (0:0) oziroma West Hamom in Sheffield Unitedom (1:1) ni bilo zmagovalca.