SK1 ob 17h30: "Nisem pričakoval, da bomo toliko boljši"

Premier Liga 8. Mar 202010:25 > 10:27
Getty images/ Alex Livesey

Danes je na sporedu derbi med ekipama iz Manchestra, ki si ga boste lahko ogledali na Sportklubu 1. Trener Citya, Pep Guardiola je pred srečanjem dejal, da po prihodu v angleško prvenstvo ni niti v sanjah pričakoval takšne prevlade nad rivalom.

Z zmago nad Aston Villo z 2:1 v finalu ligaškega pokala, je Guardiola s klubom osvojil šesti naslov, odkar je na Otoku. Danes ob 17.30 uri (Sportklub 1) bo svoje fante vodil v mestnem derbiju proti rdečim vragom.

Povezano

“Ko sem prišel v Anglijo, nisem pričakoval, da bom v takšnem položaju in da bomo imeli pred mestnim tekmecem vsakič prednost v zadnjih štirih letih,” je priznal Guardiola in nato pohvalil Unitede, ki je trenutno v seriji devetih tekem brez poraza:

Kakovost Uniteda je ogromna, o tem ni dvoma, njihovega trenerja pa neizmerno cenim – mislim, da klub predstavlja na edinstven način in da so njegovi igralci res dobri, če jih analizirate po posameznem igralnem mestu, pa tudi če jih pogledate kot ekipo. Vedno sem verjel v to, da vsak manager za gradnjo moštva potrebuje čas, rezultati pa na žalost včasih terjajo svoj davek in se morajo ljudje posloviti. Nisem na Old Traffordu, a imam občutek, da ljudje tam verjamejo vanj, včasih ni vse v taktiki, ampak v šestem čutu, da igralci sledijo tistemu, kar trener zaukaže.”

City zadnja leta v gledališču sanj blesti – imajo šest zmag in remi v zadnjih osmih tekmah, pod Guardiolo je bilanca 3 od 3. Pepova ekipa je trenutno druga na lestvici (57 točk), United je sedmi (42).

Sportklub Slovenija