Lisice močnejše od svetnikov

Nogomet 16. Jan 202122:57 > 17. Jan 2021 0:08 0 komentarjev
Alex Pantling/Getty Images

Nogometaši Leicestra so v 19. krogu Premier lige doma z rezultatom 2:0 premagali Southampton in se povzpeli na drugo mesto na lestvici.

Leicester City je zdaj s tekmo več pri 35 točkah kar pomeni, da imajo eno točko zaostanka za vodilnim Manchester Unitedom in dve točki več od tretjeuvrščenega Liverpoola.

Southampton je padel na 8. mesto in ostaja pri 29 točkah. Točkovno so poravnani s sedmouvrščenim Chelseajem in devetouvrščenim West Ham Unitedom.

Zadetke na stadionu King Power sta dosegla James Madison v 37. minuti in Harvey Barnes v peti minuti dodatka ob koncu tekme.

Za prvi gol je Madison lepo stekel po desni strani in praktično iz mrtvega kota zadel pod prečko, zadetek Barnesa pa je prišel iz protinapada potem, ko so gostje vse stavili v napad.

Zadetek Madisona je bila pravzaprav edina priložnost za moštvo Brendana Rodgersa vse do konca tekme. Nato sta Harvey Barnes ter tudi Jamie Vardy zamudila priložnost, da bi že malo pred koncem rešila tekmo v korist svoje ekipe. Vseeno je Barnes ob koncu vendarle zatresel mrežo gostov.

Southampton medtem ni bil brez priložnosti. Najbližje so bili izenačenju prek Stuarta Armstronga – najprej je Škota ustavil Kasper Schmeichel nato pa je v nadaljevanju gostitelje rešila prečka.

Leicester bo v naslednjem krogu 19. januarja igral proti Chelseaju, Southampton pa bo 26. januarja doma gostil Arsenal.