Tuchel ruši rekorde: V Chelseaju zares uživam

Nogomet 9. Mar 20219:54 0 komentarjev
Thomas Tuchel
REUTERS/Paul Childs

Menedžer Chelseaja Thomas Tuchel je bil po zmagi nad Evertonom navdušen. Nemški taktik je v ponedeljek odvodil 11 tekmo na klopi modrih, ki pod njegovim vodstvom še ne poznajo poraza.

Chelsea je v ponedeljek premagal še enega neposrednega rivala v boju za Top 4 in je v zares dobrem položaju, da se znova prebije v ligo prvakov. Po zmagi proti Liverpoolu na Anfieldu (0:1) je v ponedeljek padel še drugi klub iz mesta Beatlov, Everton (2:0).

Londonska ekipa pod taktirko Tuchla doživlja pravo renesanso. Nemec je od 27. januarja, ko je odvodil prvo tekmo na klopi Chelseaja, v vseh tekmovanjih nanizal že 11 tekem brez poraza, v Premier ligi pa je ta niz dolg devet tekem. V ponedeljek je Tuchel postal prvi menedžer v zgodovini Premier lige, ki na prvih petih domačih tekmah ni prejel zadetka.

Odkar je Tuchel prevzel Chelsea je Mendy vrata zaklenil na kar sedmih premierligaških tekmah, kar v tem obdobju ni uspelo nobenemu drugemu vratarju v angleški ligi. S tem se zdi, da je Tuchel uspešno rešil težave v obrambi, ki je prejšnjemu trenerju Franku Lampardu povzročala obilico sivih las.

Tuchel: Ni bilo lahko, zmaga pa je zaslužena

Tuchel je po tekmi dejal, da so za izjemno serijo rezultatov odgovorni vsi v klubu.

Samo poglejte kvaliteto kluba in igralcev. V zadovoljstvo mi je, da delam s takšno ekipo. Zares uživam. Vsi v klubu garajo, da lahko igramo na takšnem nivoju,” je po zmagi proti Evertonu povedal Tuchel in dodal:

Ni bilo lahko, a smo zasluženo zmagali. Prvi polčas je bil težji, a smo ves čas povsem nadzirali situacijo na zelenici. V nadaljevanju smo dvignili ritem in bili v napadu občutno nevarnejši.

Chelsea bo znova na delu v soboto, ko se bodo pomerili z Leeds Unitedom.