V ŽIVO na SK 1: Veliko sprememb od zadnje tekme v Madridu

La liga 10. Apr 20218:22 > 10:28 0 komentarjev
AP Photo/Joan Monfort

V zadnjih 13 mesecih odkar je Barcelona nazadnje gostovala v španski prestolnici se je spremenilo marsikaj. Dvoboj, ki se bo v soboto začel ob 21. uri boste v neposrednem prenosu lahko pospremili ekskluzivno na Sportklubu.

Dobro leto je minilo odkar se je zadnji El Clasico odigral v Madridu. Dvoboj med Realom in Barcelono bo v soboto na stadionu Alfredo Di Stefano precej drugačen kot pa tisti, ki smo ga nazadnje spremljali na stadionu Santiago Bernabeu.

Guliverimage

Joan Laporta se kot predsednik Barcelone vrača nazaj v Madrid potem, ko se je v tem času poslovil Josep Maria Bartomeu. Laporta je doslej na sedmih gostovanjih v Madridu videl štiri zmage svoje ljubljene ekipe. A tokrat se bo tekma igrala na drugem stadionu.

Zinedine Zidane je še vedno trener madridskega Reala. Na klopi Kataloncev pa je Ronald Koeman, ki je nasledil Quiqueja Setiena. Pod vodstvom Nizozemca se navkljub slabemu začetku sezone Barcelona zdaj znova bori za naslov prvaka.

AP Photo/Joan Monfort

Real Madrid v moštvu ne bo imel svojega kapetana. Sergio Ramos je namreč še vedno na seznamu poškodovanih. Bo pa zato v kadru Kataloncev Lionel Messi, ki je v tem trenutku morda celo v najboljši formi v letošnji sezoni. Za Ramosa bi bil to 46. El Clasico, a Messi ga bo s 45. nastopom zdaj ujel.

Morda se niti ne bosta nikoli več srečala na dvobojih med Realom in Barcelono saj sta oba še neodločena kje bosta nadaljevala svojo kariero.

Messi je proti Realu dosegel 26 golov, a je nazadnje zadetek dosegel maja leta 2018 ob remiju Kataloncev na Camp Nou z 2:2. Na El Clasicih gola ni dosegel že na šestih medsebojnih srečanjih.

AP Photo/Manu Fernandez

Lani je tekmo s klopi spremljal Luka Modrić. Nekaj nenavadnega, če upoštevamo, da gre za tekmo izjemnega pomena. Medtem so se stvari znova postavile na staro mesto in Hrvat je v načrtih Zidana zelo pomemben člen.

Pri Barceloni je od zadnjega srečanja v Madridu odšlo kar nekaj nogometašev. Semedo, Arthur, Vidal so se preselili drugam. Enako velja tudi za Rakitića in Luisa Suareza. Hrvat je tekmo v pretekli sezoni začel na klopi, Suarez pa je bil zaradi poškodbe odsoten.

Letos bodo pomembne vloge po vsej verjetnosti na dvoboju imeli Sergino Dest, Ronald Araujo, Oscar Mingueza in Pedri. V kadru bo tudi Ousmane Dembele, ki je v letu 2021 pri Barceloni v odlični formi. Ansu Fati, ki je lani sedel na rezervni klopi bo tekmo zaradi poškodbe izpustil.

Guliverimage

Nacho Fernandez je pri Realu eden tistih, ki so bili v preteklosti precej na stranskem tiru, a zdaj je ključen v moštvu, ki ga vodi Zinedine Zidane. Tudi zaradi dejstva, da sta odsotna tako Ramos kot tudi Raphael Varane.

Madridčani so imeli tekom sezone ogromno težav s poškodovanimi igralci in Španec je imel vidno vlogo na bočnem položaju v obrambi. Namesto Danija Carvajala bo v kadru Lucas Vazquez.

SK

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!